Pozor! Z důvodu opatření vlády ČR je do 3. listopadu vypnutá možnost objednat zboží do našich prodejen, které jsou z nařízení zavřené. Objednávky, které jste uskutečnili na prodejnu dopravíme a vydáme Vám je ve speciálním individuálním režimu. Děkujeme za pochopení.

Hákový kříž nad Římem DVD slimbox

Kód: 106945
29 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
26.10.2020

CD, BD, DVD, Válečné - za nejlepší cenu u CDMC.cz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Osud věčného města v době 2.světové války!

Italský dokument z roku 2008 připomíná prostřednictvím dosud neviděných záběrů pohnutý osud Věčného města v letech 1943–1944. Přesně 19. července 1943 zaútočily na hlavní město Italského království poprvé americké bombardéry. Připomněly obyvatelům, že 2. světová válka, do které se fašistický režim nechal Třetí říší zatáhnout, dorazila až k jejich domovům. 25. července se zdálo, že v Itálii zvítězí rozum. Mussolini byl zbaven vlády a internován. Nastal ohromný zmatek, který využili hlavně Němci. Okupovali sever a střed země, Říma se zmocnili po krátkých bojích. Duceho osvobodili, a ten pod jejich patronátem založil tzv. Italskou sociální republiku.
Vyčerpaný a těžce zkoušený Řím čekal na své osvoboditele. Ti dorazili 4. června 1944, v předvečer dalšího mezníku světového konfliktu – invaze v Normandii...

Nazis in Rome, Itálie2008

Obraz:
Barevný / černobílý 1.33:1 (4:3)

Zvuk:
Český DD 2.0

Délka:
54 minut

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: